tren

Endüstriyel Seksiyonel Kapı

Endüstriyel Seksiyonel Kapı

Endüstriyel Seksiyonel Kapı Nedir Özellikleri Nelerdir?

Endüstriyel seksiyonel kapı, istenilen ölçü ve ebatlarda tasarlanabilen otomatik kapı sistemleridir. Özellikle garaj ve fabrika gibi giriş çıkışların yoğun olduğu yerler için tercih edilen kapılar, sadece bu mekânlarda değil ihtiyaca göre farklı mekânlar için de kullanılabilirler. Yine bunun yanında kullanım alanlarına göre farklı malzemelerden imal edilirler. Çelik ya da alüminyum malzemelerden üretilen seksiyonel kapı fiyatları ise kapının ebatına göre değişiklik göstermektedir. Peki, endüstriyel olarak kullanım alanı bulan bu kapıların önemli özellikleri ve sağladıkları avantajlar nelerdir?

Endüstriyel Seksiyonel Kapı Fiyatları

Bu otomatik kapıların fiyatları kendi içerisinde değişiklik göstermektedir. Fiyatlara etki eden başlıca faktör kapının kullanım alanıdır. Tercih edilen seksiyonel kapı boyutları ne kadar büyürse seksiyonel kapı fiyatları da buna paralel olarak artmaktadır. Yine fiyatlara etki eden bir diğer faktör ise imalat sırasında kullanılan malzemenin kalitesidir. Ancak burada en önemli olan faktör fiyat değil, kaliteli ve güvenilir bir firma ile çalışmaktadır.

Endüstriyel Seksiyonel Kapı ve Özellikleri

Depolar, otoparklar, üretim depoları, oto yıkama tesisleri ve otomobil galerinde kullanılan seksiyonel kapılar, yoğun giriş ve çıkışın olduğu mekânlar için oldukça kullanışlıdır. Ancak bu kapıların kullanımlarının sağladığı en önemli avantaj ise sağladıkları giriş-çıkış denetimidir. Giriş-çıkış denetiminin sağlanması, bir anlamda bulundukları ortamın güvenliğini arttırmaktadır.

Endüstriyel seksiyonel kapı
 kullanmanın bir diğer avantajı ise yukarıya doğru açılmalarıdır. Çünkü standart kapıların mekanizmalarında içe doğru bir açılım söz konusudur. Bu durum ise mekânların alanlarının kullanımını kısıtlamaktadır. Seksiyonel kapılar bu anlamda standart otomatik kapılardan üstündür. Yukarıya doğru açılan kapılar; bulundukları depo, garaj, otopark ya da otomobil galerisi gibi alanların daralmasını önlediği gibi aynı zamanda ferah bir ortam sağlar.

Standart kapılara göre üstün özellikler gösteren endüstriyel seksiyonel kapıların bir diğer avantajı ise sağladıkları ısı ve ses yalıtımıdır. Ekstra herhangi bir uygulama gerektirmeden bulundukları mekânları dışarıdaki iklimden izole eden bu kapılar, aynı zamanda dışarıdaki sesin içeri girmesini de engellerler. Hem ısı hem de ses yalıtımı sağlayan bu kapılar, sadece teknik özellikleri ile değil görselliği ile de ön plana çıkarlar.

Endüstriyel Seksiyonel Kapı Kullanımı

Seksiyonel kapılar yaylı sistem ile desteklenen kapı çeşitleridir. Ancak otomatik ya da manuel olarak üretilmeleri, kullanıcıların tercihlerine bağlıdır. Her ne şekilde üretilirlerse üretilsinler bu kapılar kullanım kolaylığı ön planda tutularak tasarlanır ve bu doğrultuda imal edilirler.  Kullanıcıların yorulmaması ve kolay kullanımı için otomatik olarak da üretilen seksiyonel özellikteki kapılar, ergonomik olarak üretilirler.

Endüstriyel alanda kullanılan otomatik kapılar çoğunluklu olarak kumandalı kapama sistemine sahiptir. Kumandalı kapama sistemi yanında açma-kapama butonunun bulunduğu seksiyonel kapılar da üretilmektedir. Ancak buton sistemi ile çalışan kapılar daha çok depolarda kullanılırlar. Bunun yanında müşterilerin talepleri doğrultusunda farklı mekânlar için de üretilebilirler.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte endüstriyel seksiyonel kapılar, akıllı sisteme sahip olarak tasarlanabiliyorlar. Bu sayede ise kapıları akıllı cep telefonları ile çalıştırmak mümkün hale geliyor. Eğer daha pratik bir kullanım hayal ediyorsanız, tercihinizi akıllı sistemler yönünde kullanabilirsiniz.

Bu ürünlerin çalışma sistemi ise motor otomasyon sistemleri ile sağlanır. Ancak burada önemli bir nokta vardır. Bu özellik ise kapıların halat kopma riskine karşın korumalı olmalarıdır. Eğer kapının kullanımı sırasında halat koparsa, bu durumda frenleme tertibatı nedeniyle herhangi bir hasar meydana gelmez. Yine hırsızlık gibi olumsuz durumlara karşı da oldukça güvenli ürünlerdir. Çünkü seksiyonel kapılar oldukça dayanıklı ve kaliteli malzemelerden imal edilirler.

Whatsapp
Mahmut Çevik
Mahmut Çevik
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?