tren

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel garaj kapısı menteşelerle birleştirilen dört veya beş yatay panelli kapılar, açılıp kapanırken kapının bükülmesine ve kavisli bir yol izlemesine izin verir. Uzaktan kumandalı seksiyonel garaj kapıları, garaj alanınıza girerken sıcak, kuru ve her şeyden önce güvenli ve emniyetli kalmanızı sağlar. Tedarikini ve montajını yaptığımız seksiyonel garaj kapıları uzaktan çalıştırılabilir ve son derece uygun bir çözümdür.

Bugün monte edilen garaj kapılarının büyük çoğunluğu seksiyonel kapılardır. Doğru bir montaj ekibiyle yerleştirilen bir seksiyonel garaj kapısı, mevcut pazardaki en güvenli garaj kapılarından birisi olduğu anlamına gelir. Seksiyonel garaj kapısı ile manuel veya elektrikli çalıştırma, esas olarak tasarım geometrisi ve dişli mekanizması sayesinde eşit düzeyde güvenlik sağlar. Tüm Seksiyonel garaj kapıları, her boyutta dengeli çalışması sayesinde kolayca otomatikleştirilebilir.

Seksiyonel Garaj Kapısı Nedir?

Seksiyonel Garaj Kapısı, günümüzde en popüler garaj kapısı seçeneklerinden birisi haline geldi ve her geçen gün daha da gelişmekte. Güçleri, emniyetleri ve güvenlikleri, bu popülerliği haklı çıkaran birçok faydadan sadece birkaçıdır. Dikey olarak açılan ayrı bölümlerden oluştuğu için ‘Seksiyonel’ kapılar olarak bilinirler. Bu, seksiyonel garaj kapılarının yuvarlak, kemerli dahil olmak üzere hemen hemen her şekilli açıklığa monte edilebileceği anlamına gelir.

Tüm yalıtımlı Seksiyonel garaj kapıları, CFC içermeyen, köpük dolgulu ve çift cidarlı, galvanizli çelik panel konstrüksiyon ile üretilmiştir. 42 mm kalınlığındaki panel yapısı, çarpma ve çarpmalardan kaynaklanan hasarı azaltırken inanılmaz bir güç sağlar. Çift cidarlı izolasyonlu seksiyonel kapılar güçlü güvenlik özellikleri sunar. Kaliteli bir elektrik motoruyla birleştiğinde, özellikle özel aletler ve çok fazla gürültü olmadan seksiyonel bir kapıyı kırmak neredeyse imkansızdır.

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Garaj Kapısı Sağlam mıdır?

Çoğu seksiyonel garaj kapısı standart olarak çift cidarlıdır ve paneller yalıtım köpüğü ile doldurulmuştur. Bu bölümler çoğunlukla dayanıklı ve uzun ömürlü olması adına galvanizli çelikten yapılmıştır. Bir seksiyonel kapının verimli ve etkileyici yapısı, normal boyutlardan daha büyük olsa bile diğer kapılarda mümkün olmayan sağlamlık ve sağlamlık sağlar.

Sonuç olarak, bir seksiyonel kapı kullanılarak önemli ölçüde daha büyük garaj açıklıkları sağlanabilir. Genellikle imalat aşamasında kapıya bastırılan seksiyonel garaj kapıları için çok çeşitli kaplamalar ve efektler mevcuttur. Mevcut bina ve ahşap işçiliğine uyum sağlamak için tasarlanmış bir dizi damarlı ahşap efekti de dahil olmak üzere yüksek kaliteli boya kaplamaları da mevcuttur.

Seksiyonel Garaj Kapısı Nasıl Çalışır?

Seksiyonel garaj kapısı dikey olarak açılır ve kapanır, yani açıklığın etrafındaki alan kullanılabilir. Bu, daha kısa garajlar veya garaj yolları için mükemmeldir ve kapıları açarken ‘dışarı sallanacak’ alana ihtiyaç duymadan araçların kapıya karşı park etmesine olanak tanır. Kapı panelleri, açıklığın üzerinden yukarı doğru kıvrılır ve garajın tavan boşluğuna yerleşir. Doğru takıldığında, diğer garaj kapısı formlarından ayrı olarak, bir seksiyonel tam geçiş yüksekliği ve genişliği servis edebilir. Bu, geniş araç erişimi gerektiren veya sınırlı erişim boyutlarına sahip garajlar için ideal bir çözümdür.

Başlangıçta, Seksiyonel kapılar, yayların ve kılavuzların konumlandırılmasıyla sınırlı olarak açıklığın arkasına takılmak üzere tasarlanmıştır. Günümüzde artık uyarlanmış montaj kitleri ve alternatif dişli mekanizması seçenekleri kullanılarak açıklık arasına da monte edilebilir. Herhangi bir açıklığa uyum sağlamak için özel olarak tasarlanmış, ısmarlama kaplamalar ve paneller de kullanılabilir.

Seksiyonel Garaj Kapısının Farkı Nedir?

Seksiyonel garaj kapısı mekanik tasarımı itibariyle Yukarı ve Üzeri garaj kapılarından oldukça farklıdır. Yay sistemi, özellikle büyük boyutlu kapılarda kullanışlı olan geleneksel Yukarı ve Üzeri kapıdan çok daha yumuşak bir çalışma sağlar.

Tüm Seksiyonel garaj kapıları manuel veya elektrikle çalıştırılabilir, mükemmel mühendislik, kusursuz tasarım ve yüksek kaliteli bileşenler sayesinde her iki durumda da pürüzsüz ve sessiz kalır. Seksiyonel kapı panelleri, parmak sıkışmasını önleyen tasarımı ile de güvenli kullanım garantisi sunar.

Seksiyonel Garaj Kapısı Çeşitleri

Alüminyum ve ahşap kapılar mevcut olmasına rağmen, seksiyonel garaj kapısı büyük ölçüde galvanizli çelikten yapılmıştır. Çoğu üretici, yalnızca ahşabın sağlayabileceği estetik izlenimle çeliğin yalıtımını ve güvenliğini veren çelik kapılarıyla damarlı ahşap kaplamalar sunar.

Yumuşak ağaç veya sert ağaç seçenekleri bulunur. Tüm Seksiyonel garaj kapıları, alt kapı paneline, çerçeve ayaklarının kenarlarına ve üst panel kaplamasına veya kapı paneline yerleştirilmiş yüksek kaliteli kauçuk fitilli şeritler ile birlikte gelir. Düz bir zemin ile düzgün bir şekilde monte edildiğinde, seksiyonel kapı rüzgara, yağmura, toza ve haşerelere karşı çok yüksek seviyede sızdırmazlık sağlayabilir.

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Garaj Kapısı Yalıtımı

Garajınızı aracınızı koymanın ötesinde bir yaşam alanı olarak kullanıyorsanız, seksiyonel garaj kapısı eşyalarınızı yalıtmak ve korumak için doğru bir seçimdir. Seksiyonel kapılar, sıcaklık kontrolünün önemli olduğu uygulamalar için mükemmel olan, garaj içinde sabit sıcaklığı korumak için yapılmıştır ve nemli ve hasar verici koşulları önler. Uzman bir ekip tarafından monte edildiğinde, yalıtımlı bir seksiyonel kapı bitişik odalardaki ısıtma maliyetlerini azaltır. Bazı kapılar, yalıtım niteliklerini daha da iyileştirmek için isteğe bağlı kauçuk contalarla gelir.

Personel kapısı olarak da bilinen isteğe bağlı yaya kapısı, garajını düzenli olarak kullanan bir ev için mükemmel bir çözümdür, ancak esas olarak bir araç için değildir. Garaj kapısının tamamını açmadan kullanılabilen geniş, kullanışlı personel kapısı ile dondurucuya, aletlere veya bisikletlere erişim kolaydır. Alt eşik sadece yaklaşık 10 mm’dir ve bisikletlere, scooterlara ve tekerlekli sandalyelere kolay erişim sağlar.

Whatsapp
Yasin Çevik
Yasin Çevik
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?