tren

Seksiyonel Kapı Bakım Onarım

Seksiyonel Kapı Bakım Onarım

Seksiyonel Kapı Bakım Onarım, Özel konutlarda, sanayi depolarında ya da otopark garajlarında çok fazla tercih edilen seksiyonel kapılar, son derece güvenilirdir. Ancak bu seksiyonel kapı bakım onarım işlemi rutin olarak gerçekleşmesi gerekir. Aksi takdirde kapı çalışmasında yavaşlama, arızalanma gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. 

Seksiyonel kapılar, diğer kapılara oranla daha fazla avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar ise;

• Kapının yapısı ve kurulumu dikey olduğundan garaj, yahut kullanılan mekanın iç kısmında daha fazla alan bırakmaktadır.

Çünkü seksiyonel kapıların dış görüntüsü oldukça estetiktir. 

• Panel yapıları ve kenarlarında bulunan malzemeler dolayısıyla dayanıklı olan seksiyonel kapılar uzun ömürlülerdir.

Emniyet sistemleri son teknolojilere uygun olarak yapılan bu seksiyonel kapıların onarımları rutin olarak sağlandığı vakit bütün avantajları ve işlevini sorunsuz şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca kapı sisteminde kişiler isterse parmak izleri sistemleri dahil edilmektedir. Ancak müşteri istemezse parmak izi sistemleri kapıda bulunmamaktadır.

Seksiyonel Kapı Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son derece dayanıklı yapılara sahip olan seksiyonel kapıların elbetteki rutin şekillerde onarım bakımları yapılması gerekmektedir. Bu nedenle bu kapılar satın alınma sürecinde kesinlikle bir seksiyonel kapı bakım onarım hizmeti sunan firmalar ile anlaşma sağlanması gerekmektedir. Fakat sektörde seksiyonel kapı

bakım onarımını gerçekleştiren binlerce firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasından kaliteli hizmet sunan ve güven arz eden firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Şu gibi unsurlara dikkat etmeniz halinde güven arz eden firmaları bulmanız çok basittir;

• Seksiyonel kapıların bakım onarımlarını gerçekleştiren firmaların, yetkili belgeleri bulunması gerekmektedir.Seksiyonel Kapı Bakım Onarım Nasıl Yapılır?
Garajlarınızda yahut, özel konutlarınızda seksiyonel kapılar bulunuyor ise kesinlikle belirli süre aralarında seksiyonel kapı bakım onarım işlemi yapılması gerekmektedir. İş sağlığı açısından ve kapılarınızın sorunsuz çalışması için bu bakım be onarım işlemleri asla aksatılmamalıdır. Aksi takdirde olası kötü durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu bakım süreleri ise genellikle trafik akışı ve kullanım yoğunluğuna göre olmaktadır. Ancak genel olarak yıllık yahut 6 aylık olarak bakım süreleri mevcuttur.
 
Anlaştığınız bakım ve onarım firmalarından, bakım zamanı geldiğinde aramanız ve bir randevu oluşturmanız gerekmektedir. Ancak bu bakım randevusunu kesinlikle kendi iş yoğunluğunuza göre ayarlamanız gerekmektedir. Yoğun olmadığınız bir zamanı tercih etmenizde fayda bulunmaktadır. Çünkü bakımı yapılan seksiyonel kapıların iki saat boyunca kullanılmaması gerekmektedir. Kesinlikle sevkiyat ve iş yoğunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
 
Her seksiyonel kapıların garanti süreci bulunmaktadır. Bu garanti de bakım ve onarımlarda fiyat düşüklüğü de gerçekleştirmektedir. Ancak bakımı yapılacak bölümün garanti kapsam dışında olması sonucunda fiyat düşüklüğü söz konusu olmamaktadır. Randevunuzun olduğu tarih ve saatte bakım onarım ekipleri gelerek ilk öncelikle arıza veya bakım gereken alanların tespitini gerçekleştirmektedir. Bu tespitler ise detaylı şekillerde yapılmalıdır. Çünkü tespit edilmeyen arıza sonucunda kötü durumlar ile karşılaşmak mümkündür.
 

Seksiyonel Kapı Bakım Onarım Sürecinde Parça Değişimi
Depo, fabrika ya da villalarda tercih edilen seksiyonel kapı bakım onarım süreçlerinde çoğu zaman parça değişimi gerekebilmektedir. Çünkü kapıda bulunan her parçanın kullanım ömrü bulunmaktadır. Örneğin seksiyonel kapıda bulunan torsiyon yay ömrü 15.000 tur olarak bilinmektedir. 
 
Bu nedenle bakım onarım yapacak olan firmaya, kapıyı hangi tarihlerde yaptırdığınızı, trafik akışınızı ve en son bakım onarım yaptırdığınız  tarihi kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir. Ancak seksiyonel kapılarda sadece bazı parçalarda değişim gerçekleşebilmektedir. Bu parçalar ise;
 
• Kullanım ömrü bitmiş olan yay sistemleri,
 
• Bozulan yahut arızalanan menteşe parçaları,
 
Whatsapp
Mahmut Çevik
Mahmut Çevik
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?