tren

Seksiyonel Kapı İmalatçıları Kaç Tür Kapı Üretmiştir?

Seksiyonel Kapı İmalatçıları Kaç Tür Kapı Üretmiştir?

Seksiyonel Kapı İmalatçıları Kaç Tür Kapı Üretmiştir?

Seksiyonel kapı imalatçıları; kapıları ebatlarına, müşterilerin kullanım şekline ve yoğunluğuna göre üç gruba ayırmıştır. Bu üç grup aşağıdaki gibidir;

  • Konut Tipi Seksiyonel Kapılar (Garajda bulunan kapılar ): Genelde ebatları küçük olup endüstriyel seksiyonel kapılara kıyasla daha az kullanılmaktadır. Açma ve kapama işlemleri için ya da aktif etmek için uzaktan kumanda sistemi uygulanmaktadır. Estetik açıdan nazik ve güzeldir. Konutların dış mimarisinde estetik açıdan bozulmaya yol açmaz.  Açma gücü için 600 Newton ya da 1000 Newtonluk bir güç yeterlidir.
  • Endüstriyel Tip Seksiyonel Kapılar: Giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanımı daha yaygındır. Sabitleme sistemi oldukça sağlam ve güvenilirdir. Endüstriyel seksiyonel kapılar; yangın istasyonlarında, oto galerilerde, oto servislerde, fabrika ve depo gibi büyük alanlarda daha ideal bir kapı sistemi olarak kullanılmaktadır. Genişliği en fazla 9 metrelik yüksekliğe kadar olan araç geçişlerine uygundur. Kapının kendi ebatları ve açma kapama yoğunluğunun fazla olmasından dolayı hidrolik sistemler kullanılması en uygunu olacaktır. 
  • Endüstriyel Tip Panoramik Kapılar: İç-dış görünüm açıklığı sağlayan tamamen panoramik kapı panelleridir. Bununla birlikte güneşten aldığı ışıktan belli bir seviyede faydalanma olanağı tanır. İçerisinde vitrinleri bulunan sanayi tipi mülkler için en uygun çözümdür. Seksiyonel kapı sistemleri ile aynı şekilde çalışmaktadır. Tek fark panelleridir.

Seksiyonel Kapı İmalatçıları Ve Güvenlik

Seksiyonel kapı imalatçıları, şirket ya da konut güvenliği için tam izolasyonlu kapılar üretmişlerdir. Kapı ve kepenklerinde tam izolasyon bulunmaktadır. İşletmelerin içerisindeki karanlığı minimuma indirmek için de cam açma gibi bir avantajı sağlamışlardır. Panellerinin içerisinde bulunan poliüretan dolgusu sayesinde ise yangınlara dayanıklıdır.

Whatsapp
Mahmut Çevik
Mahmut Çevik
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?