tren

Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel kapı Servisi sızdırmaz özellikte olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Bu sızdırmazlığı sağlayan ise kapıların dört bir tarafından kullanılan kauçuk fitil sistemidir. Kullanılan özel kauçuk fitil sistemi sayesinde mekânlar hava koşullarından izole edilebilirler.

Fabrika gibi tesislerde seksiyonel kapıların kullanılabilmesi için standart yataklamada en az 50 cm’lik bir kiriş alanı bulunmalıdır. Bu nedenle de tesislere bu otomatik kapı sistemlerinin uygulanabilmesi için mutlaka yapay yataklama alanı oluşturulmalıdır. Yine standart yataklama dışında giyotin yataklama, yüksek yataklama ve eğik yataklama uygulamaları da bulunmaktadır.

Seksiyonel fabrika kapıları otomasyon sistemi ile hareket ederler. Ancak kapılar kapanırken altında herhangi bir nesne kalması durumunda bir zarar görmesini önleyecek pnomatik kenar emniyet sistemi yer almaktadır. Bu güvenlik sistemi 5 mbar basınç hassasiyeti sayesinde basınç değişikliklerini kolay bir şekilde algılayabilmektedir. Bunların yanında seksiyonel fabrika kapıları, yay kırılmaları ya da halat kopması gibi durumlara karşı emniyet sistemine sahiptirler. Kapılarda yer alan emniyet sistemi, maksimum kullanım güvenliği sağlamaktadır.

Whatsapp
Yasin Çevik
Yasin Çevik
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?