tren

Yükleme Körükleri

Yükleme Körükleri

Alışveriş merkezlerinde, büyük firmalarda yahut büyük butiklerde nakliye araçları tarafından getirilen malların indirilip depoya götürülmesi amacıyla kullanılan yükleme körükleri çok fazla kullanışlılardır. Üzerinin kapalı olması sonucunda ise yağmurlu yağışlarda ya da kar yağışlarında malların zarar görmemesi amacıyla avantaj sağlamaktadır. Kolayca nakledilen ve kolayca indirme işlemi gerçekleştiren bu yükleme körükleri günümüzde artık birçok alanda kullanılmaktadır.

Ayrıca hızlı şekillerde nakliye hizmeti sağlayan bu yükleme körüklerini depo yakınlarına ya da depo yanına rahatlıkla getirilmesi nedeniyle enerji ve ısıdan tasarruf sağlayarak kullanıldığı mekânlarda avantaj sağlamaktadır. 

Yükleme Körükleri Fiyatları 

Genellikle yükleme körükleri genişlikleri 200 cm olurken derinlikleri  70 cm olarak bilinmektedir. Bu yükleme körükleri birden fazla avantaj sağlaması nedeniyle birçok firma bu yükleme körüklerini satın almaktadır. Fiyatları kesin olarak belirtilmeyen yükleme körükleri ise genellikle uygun bütçelerde olmaktadır. Ayrıca yükleme körüklerini satan firmaların ödeme kolaylık fırsatları da sunulduğu belirtilmektedir. Fiyatlar ise genellikle yükleme rampa modellerine göre değişir. 

Yükleme rampa detaylı özellikleri de elbetteki modellere göre farklılık göstermekte ve fiyatlarda etken unsurlardan olmaktadır. Örneğin büyük alışveriş merkezlerinde kullanılacak yük rampaları en büyük modellerde olması gerekmektedir. Ancak büyük butiklerde ise daha çok orta boylarda bir yükleme rampası tercih edilmektedir. Bu nedenle kullanım alanlarına ve boyutlarına göre de fiyatlarda farklılıklar söz konusudur. 

Yükleme Körükleri Modelleri 

Büyük alışveriş merkezlerinde yahut büyük sanayi ve firmalarda nakliye sırasında kullanılan yükleme körükleri birçok modele sahiptir. Bu modellerden biri mekanik yükleme körüğüdür.

Mekanik yükleme körükleri ise daha çok depolama alanlarında tercih edilmektedir. Bu mekanik yükleme körüklerine bulunan kapalı alanları sayesinde rüzgar, yağmur gibi hava akımlarından mal ve ürünlerinizi korumaktadır. Enerji tasarrufunda büyük rol oynayan mekanik yükleme körükleri ise montaj kolaylıklarını sağlamaktadır. 

Bir diğer yükleme körüğü ise brandalı yükleme körüğü modelidir. Bu brandalı yükleme körükleri ise fabrika, lojistik yahut antrepo gibi büyük alanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Bu brandalı yükleme körükleri binaların dış kısımlarına monte edilmektedir. Sistemleri ise alüminyum profillerden üst ve iki yana olacak şekilde oluşmaktadır. Ayrıca brandalı yükleme körükleri 3mm kalınlığından oluşmakta ve pvc kaplamalı yüzeylere sahiptir.

Şişirebilir yükleme körüğü modelleri ise daha çok optimal izolasyon yahut farklı birçok alanda kullanımı gerçekleşebilmektedir. Üst ve yan kısımlarında bulunan hava yastıkları sayesinde yüklenecek ürünleri izole etmektedir. Bu şişirebilir yükleme körükleri ise eczanelerde ilaçlar için çok sık kullanılmaktadır. Ayrıca yaz sıcağından yahut koş soğuklarından ve tozlardan ürünleri korumayı da sağlamaktadır.

Yükleme Körükleri  Özellikleri

Birden çok bileşenlerden oluşan yükleme körüklerinin birçok faydası bulunmaktadır. Yükleme körükleri özellikleri sayesinde şiddetli yağmur yağması sonucunda suyun birikmesini önlemektedir. Yükleme körükleri yapısında bulunan çapraz kol sistemi adı verilen bu sistemler darbe oluşumunda şiddetleri azaltarak, özel yapıları ve dizaynları sayesinde hasarı önler ve şekillerini korur. 

Genellikle çapraz kol sistemi kaliteli yükleme körüklerine bulunmaktadır ki bu sistem sahip olmayan yükleme körükleri genellikle birçok hasarı emer ve yüklemeleri kaliteli şekillerde gerçekleştirmez. Ayrıca eloksallı aliminyum ekstrüzyon malzemelerinden oluşan bu yükleme körüklerine pvc sabitleme çıtalarını da bulundurmaktadır. Bu donanımları sayesinde ise yapıları daha sağlam olmakla birlikte uzun ömürlü olmaktadır. 

Yükleme Körükleri Faydaları

Fabrika ve birçok büyük alanların olmazsa olmazı olan yükleme körükleri sundukları faydalar ve işlevleri sonucunda bütün alanlarda  tercih edilmektedir. Ayrıca bu sağladıkları faydaların başında ise kesinlikle ısı tasarruftu olmaktadır. Bilinenin üzerine depo giriş ve çıkışlarında çok fazla rüzgarlar olmakta ve bu rüzgar sonucunda içerideki ısı kaybolmaktadır. Bu kaybolan ısılar ise maddi sorunun yanı sıra depo içerisinde bulunan personellere de zorluk teşkil etmektedir.

Bu nedenle yükleme körükleri depolarda ısı kaybını önleyerek çok büyük fayda sağlamaktadır. Isı kaybını önleyerek ise iş akışını hızlandırmaktadır. Depolarda tercih edilen yükleme körükleri ise genellikle depolarım dış kısmına monte edilmektedir. Isı kaybını önlemenin yanı sıra aldığı darbeleri emen yükleme körükleri ürünlerin zarar görmesini de engellemektedir. Özellikle depo alanlarında nakliyat gerçekleştiren tır yahut kamyonların yükleme körüklerine çarpma ihtimali çok yüksektir. Büyük sarsılma sonucunda ise elbetteki ürünler zarar görebilmektedir. 

Ancak kaliteli yükleme körükleri tercih edildiği vakit ürünlerin zarar görmesinin yanı sıra yükleme körüklerinin yapısında dahi hasar görülmemektedir. Ayrıca kış aylarında nakliyat süreçleri çöl zorlu geçmektedir. Fakat yükleme körükleri sayesinde hızlı bir nakliyat gerçekleşecek sizleri zamandan da tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca endüstriyel kapı özelliklerine sahip olan yükleme körükleri, personellere uyumlu şekillerde çalışarak epey bir faydası da görülmektedir.

Maksimum esnekliğe sahip olan yükleme körükleri modellerine ise aynı anda çok fazla ürün yerleştirilebilmektedir. Çoğu ürünlerin kış aylarındaki soğukluk medeniyle zarar görme olasılığı da çok fazladır. Ancak sıcaklığı koruyan yükleme körükleri sayesinde bu ürünlerde hasar ve zarar oluşmamaktadır. İş kazaları gibi kötü olasılıklara karşı kurulan emniyet sistemleri sayesinde ise bu yükleme körükleri çok fazla güven arz etmektedir.

Dengeli şekillerde ve alanın ölçülerine göre  imalatı gerçekleşen yükleme körüklerinin bir yatay hareket dahilinde çalışmasıyla kolay  kullanımda sunmaktadır. Ayrıca yükleme rampalarında bulunan acil stop sistemi sayesinde olası kötü durumlarda hızlı şekillerde durdurulması gerçekleştirilmesinin yanı sıra ürünlerde ezilme, düşme sonuçlarında hasar oluşumu en az seviyeye getirilerek maliyet açısından da fayda sağlamaktadır. 

Whatsapp
Yasin Çevik
Yasin Çevik
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?