tren

Yüksek Hızlı Pvc Sarmal Kapısı

Yüksek Hızlı Pvc Sarmal Kapısı

Dış yahut iç mekanlarda, yüksek hızlarda izolasyon sağlayan yüksek hızlı pvc sarmal kapısı esnek yapılara sahiptir. Performans gücü yüksek hızlı olan bu kapılar çok kullanışlıdır. Pvc kapıları iki model seçenekleri bulunmaktadır. İç mekanlarda genellikle genişliği 5m olurken yüksekliği 4m olmaktadır. Entegre siviç sistemine sahip olan bu kapılar da özel freni bulunmakta ve güçlü motor donanımlarına da sahiptir. 

Daha çok depo yahut fabrikalarda tercih edilen yüksek hızlı pvc sarmal kapısı, hızlı açılıp kapanma özelliklerine sahiptir. Ortamdaki ısı kayıplarını da en aza indiren bu kapılar bütün sevkiyatlarda çok kolaylık sağlamaktadır. Son derece kaliteli emniyet fotoselli özelliğinden güven arz etmektedir. Güvenli fonksiyonlara sahip olan bu kapılar, kaliteli malzemeler eşliğinde üretilmektedir.

Yüksek Hızlı Pvc Sarmal Kapısı Kullanım Alanları

Kaliteli ve esnek yapılara sahip olan yüksek hızlı pvc sarmal kapısı neredeyse her alanda kullanılabilmektedir. Kapılar, frenleri sayesinde en maksimum sürede kapalı tutarak, bina içerisindeki sıcaklık yahut enerjilerin sızdırmalarını ve kayıplarını daha az seviyeye indirmektedir. Bu pvc sarmal kapı kullanım alanları ise şu şekildedir;

• Depo kapılarında çok fazla tercih edilen kapı türlerdir. Depoya ürün taşıma gibi durumlarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 

• Gıda üretim binalarında da kullanılmaktadır. Hijyen açısından, kapılarda bulunan fren sistemleri sayesinde kapıyı hızlı şekillerde kapatarak içeriye toz girmesin önlemektedir. 

• Soğutu ve dondurucu alanlarda da bu kapılar tercih edilmektedir. İçeriye sıcak girmesini engelleyen bu kapılar sayesinde sıcaklık kontrolü gerçekleşmektedir. 

• Nakliye ve lojistik alanlarda da tercih edilmektedir. Yapısı gereği güven arz eden bu kapılar nakliye ya da lojistik alanlarında çok fazla tercih edilmektedir.

• Değirmen endüstrilerinde de yüksek hızlı pvc sarmal kapıları tercih edilmektedir. Çünkü içeriye toz girmesini engellecek hızda çalışmaktadır.

Bunların haricinde ise liman, tersane ve oto yıkama gibi alanlarda da çok fazla tercih edilmektedir. Müşteriler bu kapıları isteği üzerine farklı renklerde tasarımını sağlayabilmektedir. Yüksek hızlara sahip olan bu pvc sarmal kapıların amacı ise hijyen yahut enerji kontrolünü sağlamaktadır. Aynı zamanda bu kapılar apartman binalarında da tercih edilebilmektedir. 

Yüksek Hızlı Pvc Sarmal Kapı

Yüksek Hızlı Pvc Sarmal Kapısı Fiyatları

Darbelere dayanıklı olan pvc sarmal kapılar sevkiyat süreçlerinde hasar almamaktadırlar. Otomatik fren sistemlerine sahip olması nedeniyle gerektiği zaman hemen kapanır, gerektiği kadar da açık şekillerde kalabilmektedir. Çok az bakım isteyen bu kapı fiyat rakamları ise genişlik yahut yükseklik unsurlarına göre belirlenmektedir. Ayrıca iç mekan ya da dış mekana yapılacak yüksek hızlı pvc sarmal kapısı model ve sistemleri de değişkenlik göstermektedir. Modeller ve model sistemleri de fiyatlarda artış ya da azalış göstermektedir.

Yanı bu kapılar birden fazla özelliğe göre fiyatta değişkenlik göstermekte ve belirli bir fiyatı bulunmamaktadır. Özellikle metrekare ve  istenilen sistem özelliklerine göre fiyat rakamı belirlemek yanlış olabilmektedir. Çünkü tasarlanan ve üretilen bu kapıların yapılma aşamalarında kullanılan ürün ve ürün boylarına göre fiyatlar belirlenmektedir. Malzeme çokluğuna ve malzeme büyüklüğüne göre de bu kapı fiyat hesaplamaları farklılık gösterir. Kesin bir fiyat rakamı almak içinse bu kapıları üreten firmalar ile görüşmeniz yeterli olacaktır. 

Firmalar ile görüşmeniz halinde personeller, iç mekân yahut dış mekan özelliklerini ve kapı ölçülerini almak için kapının yapılacağı alana gelmektedir. Çünkü kapı boyutları ve kapının nereye yapılacağı özellikler, kapı tasarım ve yapılış aşamalarında çok önemli unsurlardandır. Sahanın durumu kontrol edildikten sonra, personeller az çok kapı tasarımı hakkında tahmin sahibi olmakta ve yapım aşamalarını belirlemektedir. Belirlenen yapım aşamaları ve kapı özellikler  sayesinde ise fiyat hesaplandırılması gerçekleşir.  Gerçekleşen fiyat hesaplandırılmasında ki fiyat rakamı müşteriye aktarılır. Müşterinin kabul etmesi halinde ise kapı yapılmaya başlamaktadır. Ayrıca pvc sarmal kapı periyodik bakım ücretleri de oldukça maliyetli olmaktadır. Satın alınan ya da imalatı gerçekleşen pvc sarmal kapıları uzun ömürlü ve darbelere karşı dayanıklı olduklarından sonradan ek bir maliyet ücreti çıkarmamaktadır. 

Yüksek Hızlı Pvc Sarmal Kapısı Avantajları

Birden çok alanda güvenlik açısından, enerji açısından ya da hijyen açısından tercih edilen yüksek hızlı pvc sarmal kapısı ekonomik bütçelere sahip olmasının yanı sıra çok kullanışlı yapılara sahiptir. Ayrıca bu sarmal kapıların birden fazla avantajı bulunmaktadır. Avantajları;

• Rüzgara dayanıklı yapısı gereğinden dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Örneğin rüzgarın çok fazla olduğu süreçlerde, yapısında bulunan özel borular sayesinde sorun yaşanmamaktadır. Bunlardan dolayı çok şiddetli rüzgarlara karşın olarak kullanımında yavaşlama teşkil etmemektedir.

• Depo, firma gibi alanlarda sevkiyatlarda çok sık yaşandığından giriş/çıkış yoğunlukları çok yaşanmaktadır. Giriş/çıkış trafik yoğunluğu bulunan alanlarda sorunsuz şekillerde kapılar hızlı şekillerde açılıp, kapanmakta ve verimliliği asla azalmamaktadır.

• Her kapıda olduğu gibi elbette bu yüksek hızlı pvc sarmal kapılarında da periyodik bakımları gerçekleşmesi gerekir. Ancak diğer kapılara oranla bu kapılarda yapılan periyodik bakım ücretleri çok azdır. 

• Hızlı şekillerde açılan yahut kapanan bu pvc kapılar enerji ve ısı kontrolünü de gerçekleştirmektedir.

• Bu kapı üretimlerinde kullanılan kaliteli ürünler sayesinde uzun ömürlü olmaktadırlar. Bakım yahut temizlikleri çok kolay şekilde gerçekleştirilmektedir.

• Elektrik kesimleri yaşandığı vakit ise manuel şekillerde verimliliğini sağlamaktadır. Bu gibi ve bundan fazla avantajı bulunan kapılar son dönemlerde ise çok fazla tercih edilen kapı türlerinden olmuştur.

Whatsapp
Yasin Çevik
Yasin Çevik
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?